Powstrzymać zagładę 864

Zagłada grozi nie tylko naszemu światu, w którym rozpanoszył się pomór. Dotyczy to również szeregu światów alternatywnych. A tych jest w bród, poza tym wciąż powstają nowe. Wiele z nich to delikatne rzeczywistości, które w każdej chwili mogą się rozpaść… Chyba że weźmiesz sprawy w swoje mężne ręce i stoczysz spektakularne boje. Będzie wkrótce kolejna okazja, by odznaczyć się niepospolitym bohaterstwem.

Godfall na „piątkę”

Z początku wiele mówiło się o tym, że nowo powstająca produkcja ma być tytułem łączącym obie generacje konsol, zatem zagraliby w nią zarówno posiadacze PS4 jak i PS5. Gra ma wyjść w tym roku, zatem byłoby to całkiem logiczne. Niemniej aktualnie są to jedynie pobożne życzenia. Aby wziąć udział w rozgrywce trzeba będzie mieć nową konsolę, ewentualnie zasiąść do komputera osobistego. W prestiżowym magazynie konsolowym wypowiedział się przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za Godfall, czyli Counterplays Games (kojarzącej do tej pory z wziętą karcianką). Przedsiębiorstwo skupia się wyłącznie na tworzeniu gry na Playstation 5, zatem nie ma zamiary rozmieniać się na drobne. Właściciele aktualnego sprzętu będą musieli liczyć na inne next-geny, a tych ma być u schyłku tego roku istny wysyp

Co nas czeka?

Jak na razie nie wiemy wiele o rzeczonym tytule. A już na pewno nic konkretnego. Ma to być loot shooter, czyli gra w której będziemy naparzać w przeciwników, zbierać po nich teren i oddawać się szabrownictwu. Tytuł ucieszy tych, którzy lubią dopieszczać swoich bohaterów, aby byli coraz potęzniejsi. Poza tym gra będzie osadzona w świecie fantasy, więc nie powinno zabraknąć stworzeń elfo- i krasnoludopodobnych. Nie zabraknie tryby kooperacji, czyli wspólnie z przyjaciółmi dołożymy cegiełkę, by fantastyczny świat nie obrócił się w ruinę.