Sony skupia się na PS5 753

nowa konsola

Był taki czas, że twórcy Sony chciało włączyć się do walki o wpływy na rynku konsoli przenośnyc. Urządzenie PS Vita miało rywalizować z przebojowymi produktami Nintendo. Tak się jednak nie stało, dlatego też można przypuszczać, że ludzie Sony skupi się na pracach nad stacjonarnym sprzętem – czyli PS5.

PS Vita zwija manatki

Cóż oczekiwania były dużo. Sony miało chrapkę na sukces, PS Vita miało być kurą przynoszącą złote jaja. Tymczasem twórcy tej przenośnej konsoli zwijają manatki. Zapowiedzi były więcej niż obiecające, tymczasem już na starcie można było odnieść wrażenie, że PS Vita nie spełni pokładanych w nim nadziei oraz oczekiwań. Właściwie nie powstały żadne hity, które przyciągnęłyby wiernych odbiorców.

Odmienną ścieżką poszli giganci z Nintendo, tworząc Nintendo Switch. Cały czas pojawiają się nowe gry na tę konsolę. Zbudowali sukces na sprawdzonych markach, jak Zelda czy Mario.

W tym samym czasie, projekt Playstation Vita jest wygaszany. Wciąż dość solidną pozycję ma w Japonii. Jest to jednak bardzo specyficzny rynek. W Kraju Kwitnącej Wiśni dużą popularnością cieszą się takie gatunki komputerowej rozgrywki, jak u nas praktycznie nieznane, m.in: visual novel, jRPG czy eroge. Jednak nawet rynek japoński jest już przesycony PSV… jeszcze w kolejnym roku będą się pojawiały zapowiadane wydawnictwa, ale na tym już zapewne będzie koniec. Kurtyna ostatecznie opadnie… przynajmniej dla mobilnego urządzenia.

smutny facet

Inna sprawa, że specjalnie nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł PSV konsola Playstation 4, debiutując stosunkowo niedługo po premierze przenośnej konsolki.

Zielone światło dla PS5

Niektórzy gracze – zwłaszcza zapaleni podróżnicy – pewnie chcieliby, aby Sony spróbowało jeszcze choć raz. Być może warto by było wyciągnąć wnioski z nieudanego przedsięwzięcia. Jakkolwiek oficjalne komunikaty zdają się przemawiać za tym, że cała załoga Sony wchodzi na pokład statku zwanego PS5.

wyprawa statkiem

Świadczą o tym niedawne słowa wiceprezesa Sony. Hiroyuki Oda rzekł, że aktualnie w ich planach nie ma miejsca dla nowych przenośnych urządzeń.

Wygląda więc na to, że cała uwaga Sony skupia się na bliskiej rywalizacji z Microsoft i nie rozmienia się na drobne. Pojedynek mocarzy nabiera rumieńców.

Dodaj komentarz