Superman dopiero na nowe konsole? 240

Superman pojawi się pewnie na PS5 i Xboksa Scarlett

Świat obiegła informacja, że twórcy gier komputerowych z Rocksteady Studios poszukują specjalistów do współpracy, między innymi grafików czy programistów. Trudno ukryć fakt, że rozpoczynają kolejny wielki projekt. Czy będzie to Superman? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak rozmaite plotki czy doniesienia na pewno podgrzewają atmosferę.

Superbohater na PS5 i nowego Xboksa

Rocksteady Studios powrócili w imponującym stylu z Batmanem: Arkham Knight, ta część nawiązała do dwóch pierwszych części serii, które zyskały uznanie wśród graczy. Narzekali nieco właściciele komputerów – jeśli nie dysponowali naprawdę wypasionym sprzętem, gra im przycinała, a rozgrywka siłą rzeczy kulała.

Deweloperzy nie spoczęli na laurach. Wydali jasny komunikat, że przystąpili do pracy nad nową grą. Wiele wskazuje na to, że zagramy w nią już na konsolach nowej generacji.  Po raz pierwszy – przypomnijmy – wspomniał o tym redaktor Nintendo Switch Network. Oznajmił nam to poprzez swojego twittera.

Co rusz spotykamy się z doniesieniami, że kolejni twórcy otrzymują dev-kity z myślą o PS5 czy Xbox o kodowej nazwie Scarlett… Podobnie miałoby być z Rocksteady Studios.

Batman i Spiderman podbijają Playstation

Rzecz została rozdmuchana. Zaczęły pojawiać się sensacyjne wieści, że tym razem wcielimy się w postać z planety Krypton… Chodzi oczywiście o fruwającego Supermana. On, podobnie jak Człowiek-Nietoperz jest bohaterem DC Comics. Trop więc wydaje się zupełnie logiczny. Niektóre informacje zostały zdementowane – jednak teraz, na progu jesieni, temat powraca ze zdwojoną siłą.

Przecieki i oczekiwania wobec nowego Supermana

Jak to bywa w przypadku każdej zapowiadanego hitu, także tym razem trudno nam się odnaleźć w zalewie informacji, dodajmy, że nieraz całkiem sprzecznych. Zebraliśmy kilka z nich, żeby je nieco omówić.

Olbrzymie Metropolis

Olbrzymie miasto w grze Superman

Bez względu na serię czy nawet rodzaj gry gracze z każdą kolejną odsłoną żądają coraz to większego świata. Jest to całkowicie uzasadnione – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Poza tym chcemy mieć coraz więcej swobody poruszania się w przestrzeni wirtualnej. Akcja filmów i komiksów z Supermanem w roli głównej toczy się w Metropolis. Jak się dowiadujemy – lokacja ta ma być trzykrotnie większa od Gotham City. Robi to niemałe wrażenie, bowiem już ostatnia część Batmana, czyli Arkham Knight została osadzona w prawdziwej metropolii.

Tym razem nasze poczynania będą zakrojone na jeszcze większą skalę.

Otwarty świat gry

Chyba każdemu graczowi niezwykłą frajdę sprawia eksplorowanie przedstawionego w grze uniwersum. W Batmanie często zbaczaliśmy z głównej drogi, by wypełniać poboczne zadania lub po prostu napawać się swobodą. W kolejnej grze spod szyldu Rocksteady Studios również znajdziemy się w otwartym, złożonym i oczywiście interaktywnym świecie.

A co Clarkiem Kentem?

Szybko pojawiło się pytanie, czy wcielimy się również w alter-ego Spidermana, czyli Clarka Kenta. Niestety wiele wskazuje na to, że nie będzie nam to dane. Szkoda, bo dobrze by było nieco odsapnąć… ile można wytrzymać w skórze herosa ze stali, za jakiego na pewno uchodzi Superman?

A propos jego siły – nasuwają się wątpliwości, czy rozgrywka nie będzie za łatwa? Kto go może powstrzymać?

Superman – niepokonany heros

Starcie z Brainiaciem

Spokojnie, czekają nas brutalne pojedynki z nikczemnikiem o ciekawym imieniu Brainiac. Zielonoskóry geniusz to bardzo trudny i wymagający rywal…

…Jakim sposobem go pokonamy? A może polegniemy? Tego dowiemy się za jakiś czas.

Dodaj komentarz