Wiemy, jak będzie wyglądał PS5! Czy Wy też? 2145

W poprzednich tygodniach snuliśmy czasem rozważania o tym, jak będzie wyglądała nowa konsola. Mieliśmy oczywiście podejrzenia – graniczące z pewnością – jakie Playstation 5 otrzyma kolory. Okazało się, że niewiele się pomyliliśmy

Bielsza niż śnieg

Wcześniej do naszych rąk trafiły zdjęcia padów do PS5. Dowiedzieliśmy się za ich sprawą, że Sony szykuje małą rewolucję. Dual shock przechodzi powoli do historii, na jego miejsca wkracza następca – dual sense. Ma mieć nowe funkcje, o czym już pisaliśmy. Poza tym będzie utrzymany w jasnej kolorystyce – z przewagą bieli. To spora różnica w porównaniu do ciemniejszych padów, jakimi do tej pory raczyło nas Sony – zauważa pracownik serwisu elektroniki z Opola.

Skoro przewidziano białe kontrolery, z ciemniejszymi wstawkami, to i sama konsola pod względem estetyki nie powinna od nich odbiegać. Takie snuliśmy przypuszczenia. No i cóż, okazały się prawdziwe.

Ujrzeliśmy konsolę w przewadze białą, która pomiędzy jasnymi częściami ma ciemniejszy fragment. Wygląda trochę jak kanapka lub ciastko. Choć fani mają nieco inne skojarzenia. Jak to bywa z każdym wydarzeniem – i teraz świat zalały memy, tym razem z nową konsolą w roli głównej. Zaczęto przyrównywać ją do oczyszczacza powietrza, tostera i innych prozaicznych, ale przecież ważnych w gospodarstwie domowym urządzeń.

Naszym zdaniem nie ma się z czego śmiać. Rzecz wygląda bowiem elegancko. Wkomponuje się do pomieszczeń o różnym wystroju. Zresztą liczy się bardziej to, co ma w środku?

Sony w każdym razie, czujne jak zawsze, uspokaja kapryszących fanów. Biała wersja konsoli ma być standardowa, ale wkrótce po premierze (której jeszcze nie ustalono) pojawią się pozostałe warianty, na przykład sprzęd obleczony jednolicie w czerń.