9 ciekawostek o nowej konsoli Microsoftu Xbox Scarlett 11484

Gracze i fani konsolowej rozrywki mogą zacierać ręce. Coraz częściej pojawiają się informacje o nowej wersji Xboxa, która otrzymała od Microsoftu kodową nazwę Scarlett. Zebraliśmy kilka najważniejszych informacji, które krążą na temat premiery nowej zabawki Microsoftu.

1. Premiera Xbox Scarlett

Spodziewamy się, że nowy Xbox Scarlett trafi na sklepowe półki w 2020 roku. Tak można sądzić po analizie dotychczasowych premier konsol z tej serii. Wydaje się to również logiczny ruch, biorąc pod uwagę że o podobnej dacie mówi się w kontekście premiery Sony PlayStation 5.

2. Kompatybilność nowej konsoli z wersją one

Pad do Xbox One

Według doniesień i wcześniejszej praktyki Microsoftu będziemy mogli spodziewać się konsoli, która będzie również obsługiwała gry wydane na wersję One.

3. Nazwa nowej konsoli Microsoftu

Kodowa nazwa nowej konsoli to Scarlett, ale nie potwierdzono, czy tak będzie się nazywał ostateczny produkt. W branży gamingowej pojawiają się sugestie, jakoby nowa konsola otrzymała nazwy takie jak Xbox Two – co w zasadzie jest dość logiczne, Xbox 4K – podobnie jak Xbox 360 i 720, czy Xbox Cloud.

O tym, jak będzie naprawdę – dowiemy się z chwilą oficjalnego ujawnienia daty premiery.

4. Microsoft na targach E3

Na targach E3 Microsoft potwierdził, że prace nad nową konsolą trwają już od jakiegoś czasu.

5. Poszukiwany inżynier do prac nad nową konsolą

Można to również wywnioskować z ogłoszeń o pracę opublikowanych na stronie producenta. W dziale Xbox pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu inżyniera, który specjalizuje się w pamięciach GDDR6 i chciałby uczestniczyć w nowym projekcie.

6. Na rynek trafią dwie nowe konsole Xbox?

Pełnoprawna, wydajna konsola stacjonarna oraz wersja streamingująca rozgrywkę z internetu. Jest to oczko w głowie twórców nowego Xboxa, ponieważ do tej pory nikt wcześniej nie wykorzystał w pełni możliwości strumieniowania gier.

Konsola streamingowa będzie prawdopodobnie tańsza.

7. Te same tytuły gier

Tańsza wersja Xbox Scarlett nie będzie gorsza od podstawowej konsoli, ponieważ będzie obsługiwała te same tytuły gier. Pozostaje tylko pytanie, jak Microsoft poradzi sobie z lagami na łączach.

8. Granie na telefonach w tytuły z Xboxa Scarlett?

Microsoft również pracuje nad technologią, która pozwoli streamingować gry na inne urządzenia, nie tylko swoje własne konsole. Czy czeka na możliwość grania w ulubione tytuły na telefonach? Musimy trochę poczekać na rozwój tego pomysłu, ale wydaje się on bardzo atrakcyjny.

9. Technologia Holo Lens dla nowej konsoli

Możliwe jest również wykorzystanie technologii Holo Lens i dopuszczenie grania w wirtualnej rzeczywistości. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje Sony, zatem ciężko spodziewać się, żeby Microsoft czuł się dobrze zostając w tym wyścigu w tyle.