Ludzie z inicjatywą 838

No, jeszcze rok z okładem i światło dzienne ujrzą dwie wspaniałe konsole. Nie wiadomo jeszcze, która będzie pierwsza, i czy w ogóle ma to jakieś większe znaczenie. W każdym razie nowy Xboks oraz Playstation 5 powinny pojawić się mniej więcej w tym samym czasie, zatem jakoś pod koniec przyszłego roku, w okolicach świąt. Tymczasem przed pierwszym poważnym starciem trwają różne manewry i przegrupowania sił. Zajrzymy do obozu Amerykanów, co tam u tych sympatycznych ludzi słychać.

Podążać różnymi drogami

Sony zaostrza kurs na niepowtarzalne czy – jak to się nieraz mówi – ekskluzywne tytuły. Mają to być gry, których nigdzie indziej nie uświadczysz, ale właśnie na ich zapowiadanej platformie. Poza tym mówi się, że będą to wysokobudżetowe rzeczy z niemałymi światami, których za jednym, czy nawet kilkoma posiedzeniami nie sposób przemierzyć. Nieco innymi szlakami zdają się podążać Amerykanie, w których nie bez powodu upatruje się głównego konkurenta dla Japończyków. W studiach, które znalazły rześki cień pod skrzydłami Microsoftu, trwają prace nad pozycjami nie tylko dla obecnego i przyszłego Xboksa, ale również na komputery zwane pieszczotliwie “piecami”.

Co tam pichci ekipa z inicjatywą?

Ale pewnej dozy ekskluzywności nie powinno zabraknąć. Niewykluczone, że przyczynią się do tego ludzie z niedawno powstałego zespołu The Initiative, czyli “Inicjatywy”. Pewnie o nich wspomnieliśmy pod koniec zeszłego roku. Wtedy grupa zaczęła się formować. Nie znalazła jeszcze swego ostatecznego kształtu. Ciągle ktoś do nich dołącza i nie są to przeciętniacy, ale ludzie kreatywni i z niemałym doświadczeniem.

Oto dowód, że Kreatywność uskrzydla.

Skład ekipy dotychczas zasili liczni ziomkowie, którzy współtworzyli poziomy dla hitowego God of War, są to m.in. Ian Miller, Kai Zheng czy Ray Yeomans. Ostatni z wymienionych maczał palce przy serii Tomb Raider, podobnie jak DAniel Neuburger, który był nawet jej dyrektorem. Są jeszcze nazwiska, które można łatwo skojarzyć z innym przebojem TPP, czyli Uncharted.

No niezła zbieranina, trzeba przyznać. Czy analizując tylko skład “Inicjatywy” można już coś wysnuwać. Można. Na przykład roją się w głowie pomysły, że pracują oni nad grą, w której oglądamy bohatera zza jego pleców. Czy tak się stanie? Trzeba nieco poczekać. Może na jakiś przeciek?