Nie do końca nowa konsola od Sony 869

Logo Playstation

Już niedługo, bo w grudniu tego roku, mija 24 rocznica debiutu konsoli, która zrewolucjonizowała świat wirtualnej rozrywki. Mowa oczywiście o Playstation, czyli poczciwym “szaraku”. W związku z tym Sony przygotowała nam na święta naprawdę ekscytujący podarunek.

PSX Classic – czyli powrót żywych wspomnień

Wielu z nas w 1994 roku było dziećmi, młodzieńcami czy dziewczynami. Części z nas nie było jeszcze na świecie. Wtedy Sony wypuściło konsolę, o której wciąż myślimy z rozrzewnieniem. Wiele gier uzyskało status kultowych. Trudno wymienić kilka, trzeba by chyba poświęcić cały artykuł, by choćby je wszystkie wymienić z nazwy. Dość powiedzieć, że niektóre tytuły wciąż mają swoje kontynuacje.

Wielu z nas wybiega myślami w przyszłość. Z wypiekami na twarzach szukamy w internecie coraz to nowych doniesień na temat PS 5. Tymczasem japoński gigant nieco przewrotnie szykuje dla nas propozycję, która… cofnie nas w czasie.

moc żywych wspomnień

Co szykuje dla nas Sony

W przedsprzedaży można już zamówić Playstation Classic. Wygląda jak nasz poczciwy “soniak” z 1994 roku tylko jest nieco mniejszy, a dokładniej ma stanowić 45% rozmiaru oryginalnego modelu. Mimo swych niewielkich gabarytów może naprawdę wiele pomieścić. Każdy egzemplarz ma mieć od razu wbudowane 20 odmiennych gierek. Ich zestaw – jak wynika z zapowiedzi – ma się różnić zależnie od regionu. Póki co wiadomo, że powrócimy do zamierzchłych, okrytych patyną – choć wciąż żywych – wzruszeń za sprawą nieśmiertelnego Final Fantasy VII. Dla fanów “mordobić” – inny klasyk, czyli Tekken 3. Poza tym zestaw będzie wyposażony w dwa klasyczne dual-shocki, dzięki czemu poznamy uroki multiplayera, kiedy gracze, rywalizując ze sobą, siedzieli tuż obok siebie, często na jednej kanapie czy podłodze.

kontroler nowej konsoli Playstation

Nie możemy jednak zapomnieć, że czas ruszył do przodu od lat 90, i to dość znacznie. Dlatego też otrzymamy kable HDMI oraz USB. Playstation Classic będzie zatem w pełni funkcjonalny.

Wygląda na to, że Sony przyłączyło się do walki z rywalami o graczy ogarniętych nostalgią za dawnymi czasami, czyli fanami zawsze popularnego, ale ostatnio jakby jeszcze bardziej, retro-gamingu.

Czekając na święta

Wielu z nas już teraz odlicza dni w kalendarzu do świąt Bożego Narodzenia. Nie czujemy tego upływu czasu, znów jesteśmy młodzi i wierzymy, że cuda się spełniają.

czekając na cud w postaci nowej konsoli Playstation

Premiera Playstation Classic przewidziana jest na 3 grudnia bieżącego roku. Oczywiście do nas – jak to zazwyczaj bywa – nowa-stara konsola dotrze z niejakim opóźnieniem. Ale to nic – jesteśmy w stanie jeszcze chwilkę poczekać…

… Ciekawe, czy gry po tylu latach nie stracą nic na swej grywalności? Bo na pewne niedoskonałości grafiki sprzed lat jesteśmy w stanie przymknąć przynajmniej jedno oko.

 

Dodaj komentarz