Gracze już wybrali! 634

Gracze wybrali nową konsolę

No i wszelkie spekulacje wzięły w łeb. Geniusze z Sony, Microsoftu czy Google mogą już przestać budować napięcia. Okazało się, że wszystko wiemy. Gracze podjęli decyzję. Postawili zdecydowanie na jedną opcję. I nie ważne, że mówimy o projektach w bardziej czy mniej zaawansowanej fazie powstawania.

Która platforma okazała się wybrańcem?

Gracze z Wielkiej Brytanii już wybrali

Dobrze, najpierw uzupełnijmy, że nie chodzi o wszystkich graczy. Ani też o specjalnie reprezentatywną ich liczbę. Sondaż przeprowadzono na Wyspach. Zrobili to spece z Harris Interactive. Brytyjczycy zdecydowali się na nową konsolę Sony. Aż 41% badanych opowiedziało się za zapowiadanym dziecięciem Japończyków. Na drugim miejscu uplasowała się nowa konsola od Amerykanów, a zaraz za nią propozycja od gigantów z Mountain View, z wynikami kolejno: 24% i 19%. Jak się okazuje, platforma do grania w chmurze od Google notuje nie najgorszy rezultat, to tylko kilka punktów procentowych mniej od mocno osadzonego na rynku Xboksa. Niemal co czwarty ankietowany zdecydowałby się na usługę oferowaną poprzez Stadię. O tyle to dobry wynik, że projekt znajduje się w swojej wczesnej fazie. Na dobrą sprawę niewiele możemy o nim powiedzieć.

Oczywiście była prezentacja, mieliśmy na niej swojego człowieka, który słał nam na żywo korespondencję, ale poza kilkoma dość ogólnymi sprawami – szczegółowe kwestie pozostały w ukryciu.

rzeczy ukryte

Niewielu graczy z Wielkiej Brytanii już wybrało

Gwoli prawdzie dodajmy, że tylko niewielka część społeczności graczy z Wysp podjęła decyzję. Dotyczy to przecież niewielkiej liczby zapytanych. Poza tym podajemy w wątpliwość sens podobnych sondaży. Póki co nie wiemy przecież, kiedy nastąpi premiera sprzętu najnowszej generacji, ani tym bardziej jaka będzie ich jakość. A to ma chyba pewny wpływ na podjęcie decyzji, nieprawdaż?

Zresztą czy konsole będą bezpośrednią konkurencją dla platformy do strumieniowania? Jeśli już Stadia raczej by rywalizowała z xCloud od Microsoftu.

Co interesujące aż 10% badanych stwierdziło, że “bardzo dobrze się zaznajomili” z propozycją od Google. To ciekawe, czyżby wiedzieli więcej niż my, czy nie mówiąc już od bardziej renomowanych portalach poświęconych wirtualnej rozrywce?

Prosimy w takim razie, aby przesłali nam konkrety.

Nintendo nie składa broni

Dowiadujemy się również, że zaraz za Stadią plasuje się nowa oferta od Nintendo. Przyznajemy, że do tej pory ich nową konsolę traktowaliśmy bardzo po macoszemu. Daje nam to do myślenia, czyżby tylu Brytyjczyków miało się mylić?

Jak to mawiał dziadek jednego z naszych kolegów – pożywiom uwidim