Gratka dla dzieci i kobiet 569

Raczej nie jesteśmy chojni, by obdarowywać innych komplementami, szczególnie skąpimy ich w stosunku do wielkich koncernów. Takim bez wątpienia jest Microsoft – ale w tym akurat wypadku musimy im pogratulować pewnego rozwiązania… Jakiego?

Dzieci i ryby nie mają głosu?

Rzecznik praw dziecka w żadnym kraju nie zwrócił uwagi na pewną ważną rzecz. Otóż pady do konsol były tworzone raczej z myślą o dorosłych, w pełni już rozwiniętych fizycznie ludziach – a co z dziećmi, które mają mniejsze dłonie i nieco mniej krzepy w dłoniach? Pamiętamy maleńkie kontrolery do NES–ów, jako dzieci zachwalaliśmy je sobie i wcale nie wydawały nam się takie małe. Później, gdy przysiadaliśmy do pierwszego „soniaka”, pady wydały nam się ogromne. Wprawdzie szybko się do nich przyzwyczailiśmy, ale starsi koledzy mieli nad nami pewną przewagę. Pady lepiej im leżały w dłoniach.

Microsoft wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dzieci i kobiet (które też są z reguły drobniejsze od mężczyzn) i z dumą poinformował, że kontroler do Xboksa Series X będzie odczuwalnie mniejszy niż ten, jakim dysponujemy obecnie.

To dobre rozwiązanie. Cieszymy się również, że na tym nie koniec, i firma opracowuje pewne rozwiązania dla ludzi dotkniętych niepełnosprawnościami. Niech grami komputerowymi nacieszy się jak najwięcej ludzi – tego byśmy bardzo chcieli.