Gry dla maniaków 128

gry dla maniaków

Niektórzy maniacy pewnie zastanawiają się, jakie gry byłyby w sam raz dla nich. Jako że sami się do nich zaliczamy, ostatnio zebraliśmy się grupą, aby spróbować sporządzić listę „must play” dla tego rodzaju zapaleńców. Czy nam się udało? Przekonajcie się sami!

Kim jest maniak gier

Najpierw należałoby stworzyć coś na wzór definicji tego, kim tak właściwie jest maniak gier. To na pewno nie jest ktoś, kto lubi czasem odpalić konsolę czy inny sprzęt, aby spędzić miło godzinkę, góra dwie. Maniak nie zakłada z góry, jak długo będzie grał. Może to być doba, dwie, ewentualnie więcej (oczywiście z przerwami na spełnienie żywotnych potrzeb). Potrafi stracić głowę dla danej wirtualnej historii, a kiedy już zaśnie – śni o światach, które przemierzał, grając w grę.

Słowem, maniak gier to człowiek oddany sprawie.

W co ma grać maniak?

Nie będziemy wskazywali na tytuły, w które każdy maniak gier powinien zagrać. Zwłaszcza, że takie nie istnieją, poza tym maniacy gier dość znacznie się między sobą różnią. Niemniej gry te powinny być rozbudowane i dawać możliwość wręcz nieograniczonej penetracji świata przedstawionego. Chodzi o to, aby fanatyczny gracz zanurzył się w danej rzeczywistości, tracąc rachubę czasu. Istotne też, aby miał możliwość doskonalenia się i poznawania coraz to nowych aspektów danej produkcji. Takich tytułów w dobie open world productions jest na szczęście jest sporo, nie trzeba więc ich ze świecą szukać.

A co z grafiką? Ma pewne znaczenie, owszem, wizualna sfera powinna pomóc maniakowi zawiązać z grą mocną relację. Ale bynajmniej nie chodzi o to, aby zepchnęła na dalszy plan zdecydowanie ważniejsze elementy rozgrywki, która ma być niezapomniana.