Hemanshu i niezmącona twórczość 587

Już od dłuższego czasu serwują nam na przeróżnych portalach wybuchowe informacje, że gry na nowych konsolach będą śmigały jak marzenie. Oczywiście nie mamy nic przeciwko temu, aby rozgrywka była płynniejsza, światy wirtualne rozleglejsze, a czas ładowania nie stanowił niekończącego się procesu. Ale wciąż powtarzamy, że oczekujemy od gier zarówno na PS 5 jak i Xboksa Scarlett czegoś zdecydowanie więcej. Okazuje się, że to właśnie zapowiadane parametry mogą się do tego przyczynić. Przynajmniej można to wyczytać ze słów Hemanshu Chabry.

Hemanshu i spokojna dłubaninka

Dobra, gwoli porządku przypomnijmy jak sprawy się mają na tę chwilę. Obie konsole mają być wyposażone w procesor AMD Zen2, i to on ma napędzać wykluwający się sprzęt. Również dysk SSD jest nie od parady, o czym wspominają sami twórcy gier. 

Natomiast pana Hemanshu nikomu chyba specjalnie nie trzeba przedstawiać. To niestary jeszcze człowiek, choć już o pewnych osiągnięciach. Aktualnie ze swoją zaufaną ekipą pracują nad “Hindsight 20/20”. Już sądząc po samym tytule można odnieść wrażenie, że gra będzie zasługiwała na najwyższe noty. Ma to być gra akcji z – nie mogło tego zabraknąć – elementami RPG. Tyle tytułem wstępu. Ostatnio Hemanshu podzielił się swymi refleksjami. Przebija z nich radość i spokój. I nie ma się co dziwić. Twierdzi on, że poprzez możliwości techniczne nowych konsol wydłuży się proces twórczy. Nie będzie już potrzeby, aby tyle czasu i sił trwonić na prace optymalizacyjne, czyli takie, które służą dostosowaniu produkcji do możliwości konsoli. 

Twórca i Czas

Pozostaje więc trochę czasu do zagospodarowania. Ktoś inny przeznaczyłby na wypad do pubu lub lot paralotnią. Ale nie nasz bohater. Co wynika z jego wypowiedzi – poświęci go podczas na tworzenie i kreowanie gry. Dzięki temu gry staną się bardziej przemyślane i w związku z tym także dopracowane.

Wyobrażamy sobie, jak sympatyczny Hemanshu siedzi w swym warsztacie i pochyla się nad robótką. Jest skupiony, ale jego twarz rozjaśnia pogoda. Robi w końcu to, na czym się zna i w czym się spełnia.