Polskie ekipy na E3 225

Polacy na E3

Od lat Polska ma silną reprezentację w świecie gier komputerowych. Nie zawsze informacje o tym pojawiają się na czołówkach gazet oraz serwisów informacyjnych. Są przecież ciekawsze zagadnienia, kto by tam brał na poważnie wirtualną rozrywkę. No choćby my, maniacy gier.

Niedawno zakończyło się święto graczy czyli prestiżowe targi E3. Nie zabrakło emocji i… rozczarowań. O tych drugich nie będziemy już wspominali. Skupimy się na pozytywnych akcentach. A tych nie zabrakło, o czym informuje nas zagraniczny korespondent Janek.

Cyberpunk 2077 i Keanu

W Los Angeles stawiła się mocna grupa z CD Projekt. Bez niczyjego wsparcia daliby sobie świetnie radę. Ale czemu by nie skorzystać z pomocy popularnego i lubianego człowieka? Tak też zrobili, zapraszając Keanu Reevesa. Starsi gracze pamiętają go choćby z głośnej produkcji braci (aktualnie chyba sióstr) Wachowskich, czyli trylogii Matrix. Niemniej ma na koncie znacznie więcej godnych polecenia ról. Poza tym znany jest z tego, że sława go nie zmieniła. Dlatego tak lubimy poczciwego Keanu.

Często, podobnie jak większość z nas, przemieszcza się publicznymi środkami lokomocji – i nie czuje się z tym źle. Kiedy widzi kobietę lub starszą osobę, bez chwili wahania opuszcza wygodne siedzisko, by ofiarować je potrzebującemu.

Odbył się również prywatny pokaz dla wybrańców. Póki co nic nie przeciekło do opinii publicznej. Ale jak tylko coś dostaniemy, nie omieszkamy się z tym podzielić!

Taki właśnie jest ten Keanu. Akcja została świetnie zaplanowana. Aż do występu zwyczajnej gwiazdy tylko wtajemniczeni o nim wiedzieli. Ktoś dobrze pomyślał o promocji. I cóż z tego, że nie zaprezentowano nam ani urywka z Cyberpunku 2077? CD Projekt Red cieszy się taką renomą, że i tak to właśnie ich tytuł ogłoszono głównym wygranym imprezy.

Co nie znaczy, że nie było innych!

Umierające Światło 2

Pojawiła się również inna polska ekipa odpowiadająca za Dying Lights 2. Emocji nie mogło zabraknąć tym bardziej, że pierwsza odsłona okazała się hitem kasowym. Do dziś spore grono graczy spędza przy niej chwile, aby się zrelaksować. Tymczasem zaprezentowano gameplay drugiej części i to w obecności kamer i dziennikarzy. Znów wcielimy się w postać ocaliciela ludzkości, który zmaga się z zombiakami. Ujrzeliśmy choćby, jak malowniczym gestem odrąbuje głowę nieumarłemu. Wszystko odbywa się w scenerii postapo. Pozostawione sobie przedmioty niszczeją wokoło. Udało nam się zobaczyć, jak bohater wkracza do pomieszczenia z manekinami, co również miało swój klimat.

Ciekawe, na której konsoli w to zagramy? Będzie to PS4 a może sprzęt nowej generacji? W każdym razie czekamy w napięciu, bo walki z zombie tak naprawdę nigdy się nie nudzą. A przeciwnicy są coraz sprytniejsi!