Premiera nowej konsoli retro 517

premiera konsoli

Zabawne, wpatrujemy się z wysiłkiem przyszłość, by ujrzeć majaczący na horyzoncie zarys PS5 czy Xboxa Scarlett – aż nam oczy od tego łzawią.  A tymczasem co? Oto wyskakuje nam przed nosem nieco innego rodzaju nowinka. Jasne, dotyczy ona nowej konsoli, a właściwie nowej-starej… Mowa o legendarnej Intellivision. Platforma ta debiutowała, bagatela, prawie 40 lat temu!

Cóż świat gier komputerowych uległ pewnej zmianie – ale wielu z nas, zwłaszcza starsi wyjadacze z dużą dozą radości przyjmują info o powrocie retro konsoli. Prawdziwy blast from the past

Srogi konkurent dla PS5, Xbox Scarlett?

rywal dla PS5 i Xboxa Scarlett

Nagłówek ten jest oczywiście dość przekorny. Trudno upatrywać w mającej zmartwychwstać Intellivision prawdziwego rywala dla konsol nowej generacji, które powstaną w… konkretnej daty nie znamy, ale wiemy, że powstaną.

Nowe-stare dziecko ma się nazywać Amico, czyli “Przyjaciel”. Czyim ma być przyjacielem? Jak zapowiadają wskrzesiciele tego cuda ma być przyjacielem całej rodziny. Brzmi to nader ciekawie. Kto wie, czy za sprawą konsolki retro pokolenia dzieci i rodziców (może także dziadków) nie znajdą platformy wzajemnego zrozumienia… Tego, rzecz jasna, życzymy wszystkim rodzinom.

Sprzęt, czego się dowiedzieliśmy ze sprawdzonych źródeł, będzie sprzedawany wraz z 2 bezprzewodowymi kontrolerami wyposażonymi w 3,5-calowe wyświetlacze. Ale to nie tak – że dwóch wstąpi w wir rozgrywki, a reszcie ekipy pozostanie stać z boku lub w najlepszym wypadku kibicować zawodnikom. Ośmiu graczy może pykać naraz! W jaki sposób? Nasze smartfony staną się w pełni kompatybilnymi joystickami.

Ciekawe, ciekawe, przeszłość idzie na spotkanie z przyszłością. Co się wykluje z tego związku?

Dla kogo jeszcze nowa konsola Amico?

Nie tylko dla wielopokoleniowych rodzin – ale także dla wielkich samotników o nostalgicznym usposobieniu. Dzięki Intellivision zaszyją się w kąciku wynajmowanych kawalerek i – jak za sprawą wehikułu czasu – powrócą do lat, gdy byli beztroscy i szczęśliwi.

samotnik czeka na premierę nowej konsoli

Kiedy premiera nowej konsolki?

Najpierw uradują się nią mieszkańcy USA. Nastąpi to – jeśli wierzyć zapowiedziom – w październiku 2020 roku, a cena ma oscylować między 149 a 179 zielonymi…  Kiedy dotrze do nas? – zapewne z większym bądź mniejszym poślizgiem.

Rok 2020 nie jest nam obcy – często pojawia się w kontekście premiery Playstation 5 czy nowej konsoli Microsoftu. Całkiem możliwe, że staniemy przed dylematem: Amico czy PS5, a może Xbox Scarlett? Każdy rozstrzygnie to na własną rękę.