Przerwana zabawa Mścicieli 570

Impreza z chwili na chwilę nabiera rumieńców. Bąbelki powoli zaczynają uderzać do głowy. Na Golden Gate jest coraz weselej. Mścicielom rozwiązują się języki, pojawiają się pierwsze, jeszcze trochę nieśmiałe żarty. Byłoby świetnie, gdyby nie pewien szkopuł. Święto zostaje brutalnie przerwane!

Los świata znów w ich rękach

I to dopiero początek nieszczęść. Dochodzi do niefortunnego splotu zdarzeń. Dochodzi do awarii lotniskowca ze słynnym Kapitanem Ameryką na statku. W jej wyniku giną niewinni ludzie, katastrofa ekologiczna jest tuż-tuż. Trudno to wszystko odkręcić.

Po kilku latach bohaterowie powracają na ukochaną Ziemię. Los świata znów wisi na włosku.

I co ciekawe, to gracze pokierują ich poczynaniami. Premiera Marvel’s Avengers przewidziana jest na maj przyszłego roku, czyli że już niedługo. Data wydania zapowiadanego hitu pozwala nam twierdzić jednoznacznie, że tytuł zadebiutuje na bieżących konsolach. Jednocześnie trudno nie wysnuć wniosku, że pojawi się również – po odpowiednich modyfikacjach – na nowych konsolach. PS5 – przypomnijmy dla porządku – ma pojawić się na kolejne święta Bożego Narodzenia.

Wszystko dla graczy

Ostatnio grupka twórców gry z Mścicielami ujawnili dziennikarzom i graczom, co będą chcieli osiągnąć. Powiedzieli oczywiście, że zależy im na dobru graczy. Podobno już po premierze mają powstawać kolejne dodatki, rozszerzenia, które – jak zapewniają twórcy – będą darmowe. Czy naprawdę darmowe czy w ogóle coś na tym świecie jest za darmo? No przekonamy się niebawem.

Zgodnie z zapewnieniami autorów gracze podczas wirtualnej rozgrywki nie będą się nudzili. Jest to słuszne założenie, ale czy się uda wprowadzić w życie? Zwiastun nie powala na kolana. Nieprzypadkowo pojawiły się opinie, że gra powinna być oferowana jako „free to play”.