Rozważania przed premierą 366

Rozważania przed premierą nowej konsoli

Ostatnio niewiele do nas dotarło powalających niusów. Widocznie zawodowi plotkarze wyjechali na wakacje i zapomnieli o bożym świecie. W takiej sytuacji niektóre portale o grach komputerowych publikują artykułu, które nic nie wnoszą do literatury przedmiotu. Nie chcemy wpisać się w ten trend, dlatego też niedawne dni poświęciliśmy na poważne rozmyślania.

Kiedy warto kupić PS5

Można odnieść wrażenie, że wszyscy gracze tylko czekają na premierę nowej konsoli – czy to PS5 czy Xbox Scarlett – aby w te pędy pospieszyć do sklepów i zaopatrzyć się w wymarzony sprzęt. Nie do końca tak to się przedstawia. Z czego miałoby to wynikać? To dziennikarze i redaktorzy poważnych serwisów kreują takie wrażenie, niemal co akapit wplatając wzmiankę o premierze nowej konsoli. Pojawiają się chwytliwe nagłówki – “Premiera już na święta”, itd. Tymczasem podczas rozmów z rozmaitymi graczami można powziąć nieodparte przeświadczenie, że maniacy gier to jednak bardziej zrównoważeni goście. Oczywiście nie mówimy tu o tych, którzy łączą pasję z pracą zawodową – oni po prostu muszą możliwie jak najszybciej dysponować najnowszym sprzętem. Ale co z resztą graczy?

Mimo kilku wyjątków, póki co nie powinniśmy spodziewać się unikatowych, hitowych produkcji na Playstation 5. Co nas za to czeka? No czego by nie powiedzieć jednak w przeważającej mierze remaki, prequele i inne takie, po prostu stare rzeczy w nowych opakowaniach. Zanim wytwórcy gier na dobre oswoją się z nowym sprzętem i jego możliwościami, przyjdzie nam poczekać. Zatem idea przeczekania premiery i pierwszych miesięcy wydaje się całkiem logiczna. Ba, wielu zapewne wykaże się cierpliwością i odpuści sobie nowy zakup na kilka lat, spędzając czas w inny, nie mniej atrakcyjny sposób.

Wielu graczy lubi odłożyć pada i udać się na balet.

Cena nowej konsoli

Istotnym czynnikiem jest też cena. Wraz z biegiem lat repertuar gier się powiększy i będą one tańsze. Dotyczy to także samych platform. Po co więc zaraz po premierze inwestować w drogi sprzęt, skoro i tak już nie będziemy mogli sobie pozwolić na tak istotne rzeczy, jak gry oraz niezbędne akcesoria?

 

Nawet rok czy dwa w tej materii mogą być niezwykle istotne.