Zombiakom wciąż mało 748

Wygląda na to, że nie zabraknie polowań na zombiaki, no chyba, że to raczej one dopadną nas, ale wierzymy, że nie. W każdym razie wiele znaków na ziemi i niebie wskazuje, że czeka nas wiele nowych wersji klasycznych części cyklu Resident Evil. A dowiadujemy się tego dzięki ankietom.

Ankieterzy w akcji

Najpierw przyszło nam powrócić do rozgrywki oferowanej nam w Resident Evil 2, oczywiście nie w formie remastera, gdyż nie byłoby to zbyt powabne, ale pełnoprawnego remake’a. Następnie otrzymaliśmy trzecią część serii. Jeszcze na dobre nie odparowały flaki pozarzynanych zombich, a tutaj wygląda na to, że czekają nas kolejne kampanie wymierzone przeciwko nieumarłym kreaturom.

Cóż, ankieterzy Capcomu nie próżnują. Pracownicy tego japońskiego giganta w branży gier rozesłali licznym fanom znacząco zaprojektowane ankiety. Japończycy dopytują się odbiorców swoich produktów o tym, co sądzą o ostatnim remake’u, zapewne chcą poznać, co im się udało zrobić, a czego nie do końca. Przyznajemy, że doceniamy troskę o odczucia gracza, dzięki temu kolejne rzeczy będą jeszcze bardziej dopracowane. Nas jednak szczególnie tu obchodzą dodatkowe pytania. Chodzi o to, co odbiorcy sądzą na temat perspektywy kolejnych nowych wersji starych hiciorów. Zapewne rzeczy wyszłyby na nowe konsole.

O jakie tytuły mogłoby chodzić? Tego z całą pewnością nie możemy zweryfikować. Ale mamy nadzieję, że będzie to RE: Code Veronica i znów wcielimy się w Claire Redfield. W czasach zarazy tytuł z wirusem o wdzięcznym imieniu T-Veronica byłby jak najbardziej aktualny.