Co musisz wiedzieć o nowej konsoli Playstation 5 1090

Joypad Playstation

Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na temat konsoli Sony PlayStation 5. Analitycy i przedstawiciele mediów branżowych co jakiś czas publikują informacje na temat nowej platformy gamingowej. Dużo z nich to spekulacje. Niemniej podsumowaliśmy w tym tekście to, co na temat PS5 jak na razie wiadomo.

Dobra passa poprzednika Playstation 5

PS4 sprzedaje się póki co świetnie. Do tej pory sprzedano ponad 76 milionów tej wersji konsoli. W ubiegłym roku PS4 trafiła do 16 milionów użytkowników. Przedstawiciele Sony zakładają jednak stopniowy spadek sprzedaży, co jest w zasadzie naturalne, gdyż rynek powoli będzie się nasycał.

konsola Playstation 4 – nie wiadomo, jak będzie wyglądało Playstation 5

Data premiery PlayStation 5

Cykl produkcyjny konsol jest dość długi. PS3 pojawiło się w 2006 roku. PS4 w 2013. Wyposażona w nowe podzespoły PS4 Pro ujrzała światło dzienne w 2016 roku.

Można więc stwierdzić, że nie ma co się spodziewać nowej wersji nie prędzej niż w 2020 roku. Póki co przedstawiciele koncernu milczą.

Plotki i spekulacje na temat nowej konsoli Sony

Prasa branżowa pełna jest spekulacji i domysłów na temat nowej wersji konsoli. Niektórzy sugerują, że wybrane studia developerskie otrzymały już dev kity, na podstawie których mogą zacząć produkcję nowych tytułów. Albo jest to plotka, albo w branży obowiązuje zmowa milczenia.

Kompatybilność PS5 z PS4

Sony padło ofiarą krytyki, kiedy okazało się że PS4 nie wspiera tytułów z starszej wersji. Dla odmiany Microsoft przykłada wiele uwagi do tego, aby kolejne wersje Xboxa umożliwiały grę w starsze gry.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że aby uniknąć kolejnej fali negatywnych komentarzy, Sony zdecyduje się na implementację rozwiązania dającego możliwość grania w tytuły z PS4 i PS4 Pro.

Sony w sprawie PS5 nabrało wody w usta

Sony również nabiera wody w ustaNiektórzy redaktorzy serwisów branżowych przesyłali do Sony zapytania, które miały rozwiać plotki i domysły. Do tej pory od Sony nie wyszło żadne jednoznaczne stanowisko na temat prac nad PS5.

Internet pęka w szwach od dyskusji na temat tego, czego można spodziewać się po nowej konsoli Sony. Niestety – tak naprawdę pozostaje nam póki co cieszyć się „czwórką” i czekać w tym czasie na oficjalną zapowiedź producenta.

Przeczytaj świeższy artykuł: PLAYSTATION 5 KIEDY? – OPÓŹNIONA PREMIERA?