Co pierwsze – Xbox Scarlett czy Playstation 5? 1062

Która konsola będzie pierwsza, PS5 czy Xbox Scarlett?

Gracze wciąż przycinają w swoje ulubione tytuły. Twórcy gier na konsole 8 generacji jeszcze nie pokazali wszystkiego, co potrafią. W zanadrzu trzymają gorące hity. Fani gier komputerowych czekają na Call of Duty 2019 i inne przeboje.

Równocześnie za kulisami trwa pojedynek na nerwy pomiędzy Sony a Microsoftem. Co jakiś czas przedstawiciel którejś z firmy wypuszcza oficjalny komunikat. Na dobrą sprawę nie wiadomo, jak bardzo należy im wierzyć. To może być zasłona dymna czy po prostu blef.

Ostatnio w sprawie premier nowych konsol głos zabrali cenieni eksperci z branży gier komputerowych. Co ciekawe ich prognozy nawzajem się wykluczają.

Premiera Playstation 5

PS5, gry na tę konsolę oraz powiązane z nią akcesoria wciąż schodzą się jak świeże bułeczki. Okazuje się, że ta maszyna ma jeszcze dużo do zaoferowania swoim fanom. Twórcy gier nie powiedzieli ostatniego słowa.

PS4 wciąż popularny

Era konsol 8 generacji trwa w najlepsze. Nic dziwnego, że zarówno Sony jak i konkurenci z Microsoftu dążą do tego, by jak najwięcej wycisnąć z istniejącego już sprzętu.

PS pad

Jest to także uczciwe podejście wobec klientów. Wielu dopiero niedawno kupiło swoje zestawy domowej rozrywki – a wielu ludzi dopiero rozważa kupno PS5. Nic jeszcze straconego, może ona dostarczyć graczowi na pewno dużo emocji. Rywalizacja, trzeba przyznać, nabiera rumieńców, bo pojawienie się Xboxa One S sporo namieszało, a Microsoft nieco się podciągnął i nawiązał walkę z oponentem.

Premiera w 2019 czy 2021? – dwie sprzeczne opinie

Znany dobrze w branży Hideki Yosuda i jego firma Ace Economic institute oznajmili odważnie, że PS5 (przeczytaj: plotki o nowym playstation) zostanie zaprezentowany już na koniec 2019 roku. Zatem znacznie wcześniej, niż większość ekspertów i graczy przewidywała. Oczywiście według tych prognoz premiera miałaby przypaść na Święta Bożego Narodzenia.

Być może już na święta 2019 roku zagramy w gry na Playstation5

Inaczej na tę kwestię zapatruje się człowiek z Sony, czyli John Kodera. Mówi on, że skoro PS4 wciąż jest rozchwytywany i rynek jeszcze się tą konsolą nie nasycił. I minie kilka lat, nim to nastąpi. Dlatego odpowiednio datą premiery PS5 byłby 2021 rok.

Premiera Xbox Scarlett

Jak już pisaliśmy, w walce o prymat na rynku konsol 8 generacji Microsoft przespał początek starcia i stosunkowo późno przystąpił do poważnej rywalizacji z Sony. Dlatego zrozumiałe jest, że nauczeni na własnych błędach chcą z impetem przystąpić do rywalizacji na przyszłym rynku konsol 9 generacji.

Premiera Xbox Scarlett przed PS5

Tutaj znów mamy do czynienia z opinią ekspercką. Chodzi o wypowiedź Michaela Patchera, człowieka, który zjadł zęby pisząc o rynku gier komputerowych. Zdążył wydać wiele prognoz, cóż, mówiąc delikatnie nie wszystkie się sprawdziły, niemniej z jego zdaniem i tak należy się liczyć, gdyż ma on dużą wiedzę.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o premierze konsoli Xbox Scarlett.

Joypad do starej konsoli, ciekawe jak się będzię prezentował do Xboxa Scarlett

I tak oto jest on pewien, że nowy Xbox zadebiutuje przed spodziewanym dzieckiem Sony. Przy czym ekspert jest ostrożny i nie podaje konkretnej daty. Mówi, że może to być 2020, żeby aktualni posiadacze Xboxa skorzystali jeszcze z jego usług.

Dobitnie jednak zaznacza, że jeśli konkurenci przyśpieszą swe działania, to Microsoft ich uprzedzi i jeszcze wcześniej przygotuje swoją konsolę.

Miałby więc to być już 2019 rok?

Dodaj komentarz