PS5 Kiedy? Playstation Experience 2018 odwołane 1555

W oczekiwaniu na premierę PS5

Kiedy PS5…

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wieść z obozu Sony. Mało kto się spodziewał takiego rozwoju wypadków – niemniej faktem jest, że  ciesząca się popularnością impreza Playstation Experience została w tym roku odwołana, zatem nici z edycji 2018.

Impreza odwołana – co to znaczy?

Większość fanów wyraża swoje niezadowolenie na forach czy portalach społecznościowych. Niemniej są i tacy, którzy dopatrują się w tym czegoś pozytywnego. Niektórzy nie boją się wiązać tej sprawy z datą premiery nowej konsoli Sony.

Jedno jest pewne, twórcy japońskiego giganta nic nie pokazują, bo nie mają niczego do pokazania. I sami to otwarcie wyjaśnili, nie owijając tego w bawełnę. Cóż, nie poznamy żadnych nowości, ale czy to źle?

Niekoniecznie, może rzeczywiście warto spojrzeć w nieco dalszą przyszłość?

Spoglądanie w przyszłość konsol nowej generacji

Prace skupiają się na PS5?

Całkiem możliwe, że Sony całą swoją uwagę i skupienie przenosi na konsolę nowej generacji. Wszystkie więc ręce na pokład?

Na pewno nie chcą w tym względzie pozostać w tyle za geniuszami z Microsoftu, którzy w pod osłoną tajemnicy przygotowują konsolę ukrywającą się pod kryptonimem Xbox Scarlett. Pewne jest to, że żaden z gigantów nie zamierza dać się prześcignąć już na samym starcie. Branżowi komentatorzy w swoich proroctwach oscylują między 2019 a 2020 rokiem. Zazwyczaj przewiduje się, że nowe Playstation i nowy Xbox ukażą się mniej więcej w tym samym czasie, prawdopodobnie okresie wzmożonym handlowo, czyli na Boże Narodzenie. 

joypad konsoli Sony

Odwołanie imprezy Playstation Experience 2018 może wynikać właśnie z tego, że rynek gier powoli już nasyca się konsolą Playstation 4.  W kolejnych miesiącach będzie się pojawiało coraz mniej tytułów – zwłaszcza tych hitowych – na obecną platformę.

Miło by było wyobrazić sobie, że twórcy gier już w pocie czoła kształtują wspaniałe gry na konsolę, której jeszcze nie ma, ale ma się pojawić. Czy są to pobożne życzenia, a może rzeczywiście coś jest na rzeczy? Trudno powiedzieć.

Tym, którzy nie potrafią się już doczekać PS5, mamy słowa otuchy – premiera tej konsoli jest kwestią czasu – koncern Sony szuka marketingowców od PS5, którzy napędzą koniekturę na nową konsolę.

1 Comment

  1. Hej super pomysł na stronę! Wszyscy jesteśmy ciekawi kiedy będzie premiera nowej konsoli Playstation 5! Wydaje mi się, że PS5 wyjdzie po 2020… roku. Wbijaj z nowinkami na naszą grupę na fb: PlayStation®PolskaGracze i zostawiaj nowinki jak masz czas! Elo