W oczekiwaniu na premierę PS5
Konsola Playstation 5

PS5 Kiedy? Playstation Experience 2018 odwołane

Kiedy PS5…

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wieść z obozu Sony. Mało kto się spodziewał takiego rozwoju wypadków – niemniej faktem jest, że  ciesząca się popularnością impreza Playstation Experience została w tym roku odwołana, zatem nici z edycji 2018.

Impreza odwołana – co to znaczy?

Większość fanów wyraża swoje niezadowolenie na forach czy portalach społecznościowych. Niemniej są i tacy, którzy dopatrują się w tym czegoś pozytywnego. Niektórzy nie boją się wiązać tej sprawy z datą premiery nowej konsoli Sony.

Jedno jest pewne, twórcy japońskiego giganta nic nie pokazują, bo nie mają niczego do pokazania. I sami to otwarcie wyjaśnili, nie owijając tego w bawełnę. Cóż, nie poznamy żadnych nowości, ale czy to źle?

Niekoniecznie, może rzeczywiście warto spojrzeć w nieco dalszą przyszłość?

Spoglądanie w przyszłość konsol nowej generacji

Prace skupiają się na PS5?

Całkiem możliwe, że Sony całą swoją uwagę i skupienie przenosi na konsolę nowej generacji. Wszystkie więc ręce na pokład?

Na pewno nie chcą w tym względzie pozostać w tyle za geniuszami z Microsoftu, którzy w pod osłoną tajemnicy przygotowują konsolę ukrywającą się pod kryptonimem Xbox Scarlett. Pewne jest to, że żaden z gigantów nie zamierza dać się prześcignąć już na samym starcie. Branżowi komentatorzy w swoich proroctwach oscylują między 2019 a 2020 rokiem. Zazwyczaj przewiduje się, że nowe Playstation i nowy Xbox ukażą się mniej więcej w tym samym czasie, prawdopodobnie okresie wzmożonym handlowo, czyli na Boże Narodzenie. 

joypad konsoli Sony

Odwołanie imprezy Playstation Experience 2018 może wynikać właśnie z tego, że rynek gier powoli już nasyca się konsolą Playstation 4.  W kolejnych miesiącach będzie się pojawiało coraz mniej tytułów – zwłaszcza tych hitowych – na obecną platformę.

Miło by było wyobrazić sobie, że twórcy gier już w pocie czoła kształtują wspaniałe gry na konsolę, której jeszcze nie ma, ale ma się pojawić. Czy są to pobożne życzenia, a może rzeczywiście coś jest na rzeczy? Trudno powiedzieć.

Tym, którzy nie potrafią się już doczekać PS5, mamy słowa otuchy – premiera tej konsoli jest kwestią czasu – koncern Sony szuka marketingowców od PS5, którzy napędzą koniekturę na nową konsolę.

One Reply to “PS5 Kiedy? Playstation Experience 2018 odwołane

  1. Hej super pomysł na stronę! Wszyscy jesteśmy ciekawi kiedy będzie premiera nowej konsoli Playstation 5! Wydaje mi się, że PS5 wyjdzie po 2020… roku. Wbijaj z nowinkami na naszą grupę na fb: PlayStation®PolskaGracze i zostawiaj nowinki jak masz czas! Elo

Comments are closed.