Wielka kampania dla PS5? 948

rusza kampania PS5

Wielka kampania dla PS5?

Być może powoli stajemy się maniakami i w każdych, nawet dość błahych słowach dopatrujemy się fraz “PS5”, Playstation 5 czy nawet “nowa konsola Sony”. Ale tym razem sprawa wygląda poważnie. Chodzi o ogłoszenie, jakie japoński kolos zamieścił na Linkedin. Być może skompletowali już grupę najlepszych programistów. Teraz skupiają się na czymś innym – poszukują specjalisty od marketingu, który wkrótce rozkręci kampanię Playstation 5.

Marketingowiec potrzebny od zaraz

Marketingowiec na usługach PS5

Dobrze wiemy, że najlepszy nawet towar nie sprzeda się sam. Także za rekordami sprzedażowymi wypasionych konsol stoją marketingowcy, czyli “ludzie od reklamy”. To oni wczuwają się w zapotrzebowanie fanów, analizują fora internetowe i portale społecznościowe, aby wyłuskać do najcenniejszych informacji. Potrafią bezbłędnie operować słowem – to dzięki niemu przemawiają do wyobraźni tysięcy ludzi. Nad pracą zespołu marketingowców czuwa szef, który wybiera najlepsze pomysły i przekuwa je w zwarty, celny i przede wszystkim skuteczny przekaz.

Kampania Playstation 5 rusza w przyszłym roku?

W 2019 roku rusza kampania PS5

Dlatego też twórcy nowej konsoli Playstation 5 już teraz prowadzą zakrojone na szeroką skalę poszukiwania kogoś, kto stworzy i pokieruje kampanią reklamową. To odpowiedzialna funkcja, ale i przynosząca moc satysfakcji. Dla kogoś, kto zna się na reklamie oraz fascynuje się nowymi technologiami – zwłaszcza konsolami nadchodzącej generacji – to idealna możliwość, aby się wykazać.

Zgodnie z przyjętymi w branży praktykami kampanię planuję się około rok przed jej rozpoczęciem. Wobec tego śmiało możemy przypuszczać, że w już w 2019 roku przekaz reklamowy wybuchnie jak supernowa.

Premiera PS5 w 2020 roku

premiera PS5 w 2020

Nigdy nie byliśmy specjalnie dobrzy z matematyki, nawet po korkach. Niemniej tutaj mamy bardzo prosty rachunek. Kampania marketingowa musi nabrać rozpędu, żeby rozkręcić koniunkturę na dany produkt oraz rozpalić umysły i pragnienia konsumentów. Okrągły rok to dobry czas. 2019 + 1 = 2020. Wychodzą nam więc dwie dwudziestki – i jest to najbardziej prawdopodobna data premiery PS5.

Czekamy na kolejne doniesienia oraz oczywiście samą kampanię. Wszyscy ciekawi jesteśmy nowej konsoli Sony, ale zastanawiamy się, czy box Scarlett nie będzie dla nas lepszym wyborem. Dobrze przeprowadzona kampania promocyjna może tu mieć spore znaczenie.

1 Comment

  1. W mojej ocenie data premiery ps5 przypadnie na 2021 rok – więc przestańcie pytać o „ps5 kiedy”, „ps5 kiedy premiera” czy „premiera konsoli Playstation w 2019 r”… to bezsensu 🙂