Co nas czeka – GTA VI na Playstation V? 989

pady do konsol Playstation oraz Xbox

Konsole nowej generacji to ciekawe zagadnienie, nie da się tego ukryć. Jednak byłyby niczym bez przebojowych gier. Wielu graczy już teraz – zanim jeszcze poznali daty premier nowego PS5 czy konsoli Xboxa Scarlett – snuje domysły i wyraża swoje pragnienia. Podobnie jest z dziennikarzami i ludźmi związanymi z branżą gamingową. Także sami twórcy czasem uchylają  rąbka tajemnicy.

Zebraliśmy więc różne doniesienia na temat chyba najbardziej oczekiwanej gry – Grand Theft Auto VI.

Premiera GTA VI dopiero w 2020?

Aktualna część hitu spod szyldu Rockstara święci triumfy od czasu premiery. Cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej twórcy sukcesywnie dostarczają fanom coraz to nowe dodatki. Uniwersum GTA się powiększa – czy może być jeszcze większe? Zapewne tak. Niemniej najpewniej będziemy musieli nieco przekonać, by się o tym przekonać na własne oczy. Jak głoszą ploty, Rockstar nie zamierza wydawać kolejnej części złotego dziecka przed 2020. Jest to zrozumiałe z jeszcze jednego względu, przecież niedawno ukazał się ich inny bestseller – czyli Red Dead Redemption 2. Zatem to jemu ostatnio poświęcili – i będą w najbliższym czasie poświęcali – najwięcej czasu.

Co ciekawe, według wielu przesłanek zbiegłoby się to z premierą nowej konsoli Sony.

Czy pad do PS5 będzie podobny do tego zamieszczonego na obrazku?

Być może jednak GTA VI wyjdzie na PS4. Lecz nie ma się co martwić na zapas. Geniusze z Rockstar udowodnili, że potrafią adaptować swoje gry pod konsole nowej generacji w dodatku potwierdziły się informacje o portowaniu gier na playstation 5.

Poza tym, przypominamy, jeden ze współtwórców tego przeboju, czyli Leslie Benzies, w ostatnim czasie zażywa spokojnego życia emeryta. Bez niego prace nad kolejną odsłoną serii potrwają z pewnością nieco dłużej.

Jeszcze większy świat do eksploracji

Jak się przekonaliśmy, z części na część twórcy GTA mają nam do zaoferowania coraz to większy świat.

Nie inaczej zapewne będzie w przypadku kolejnej odsłony, czyli Grand Theft Auto VI. Niewykluczone, że tym razem zostaną ze sobą połączone ogromne miasta. Będziemy się więc przenosili z jednego do drugiego – pokonamy naprawdę poważne odległości Przemierzymy kilometry – lub mile – aby dostać się do najciekawszych, ulubionych przez nas miejsc…

… Ale to jeszcze nie wszystko. Zetknęliśmy się już przecież z kodową nazwą GTA VI – czyli Project Americas. Wiele wskazuje na to, że będziemy, hmm, “podróżowali” pomiędzy kontynentami, mowa tu oczywiście o Amerykach, kolejno: Północnej, Środkowej i Południowej. Jak pamiętamy, w latach 80 minionego stulecia z Kolumbii do USA wiódł szlak kokainowy. Na biznesie trzymał swoje łapy legendarny już Pablo Escobar, znany szerzej jako Czerwony Król Kokainy.

jeden ze specjałów Kolumbii – czekolada

Bohaterka ze zmysłowym  głosem Evy Mendes?

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Dość niedawno w wywiadzie dla opiniotwórczego The Guardiana współtwórca GTA został zapytany o to, kiedy w którejś z jego gier jako bohaterka pojawi się kobieta. Nie dał jasnej odpowiedzi – odrzekł, że jak tylko będą tworzyć odpowiednią grę, to czemu nie…

Kobieta z pistoletem.

Oczywiście wkrótce zrodziły się z tego plotki. Według pewnych niepotwierdzonych informacji jednym z protagonistów GTA VI miałaby być właśnie reprezentantka płci pięknej. I co równie istotne – wcieliłaby się w nią sama Eva Mendes!

Które z podejrzeń i doniesień znajdą potwierdzenie w faktach? Tego nie wiemy – niemniej na bieżąco będziemy spieszyli z kolejnymi informacjami.

Dowiedz się więcej o ps5 i kiedy będzie jego premiera!

Dodaj komentarz